Udostępnij na:

Korony porcelanowe na implantach, licówki, inlay-onlay ceramiczne i kompozytowe, wybielanie gabinetowe i domowe – „Bielszy odcień bieli”

Mężczyzna w średnim wieku bardzo dbający o siebie, świadomy potrzeb leczniczych pacjent zgłosił się celem przeprowadzenia kompleksowego leczenia, którego jednym z celów miało być uzyskanie poprawy estetyki uśmiechu. Starte zęby z licznymi niedoskonałymi wypełnieniami i rekonstrukcjami protetycznymi w sposób manifestujący się w rysach twarzy obniżały zwarcie i dolne piętro twarzy. Zaplanowano i przeprowadzono całkowitą terapię przywracającą wysokość zwarcia poprzez wydłużenie zębów przy pomocy koron, licówek i rekonstrukcji typu onlay, inlay i overlay ceramicznych. Braki zębowe w zakresie przedtrzonowców górnych uzupełniono koronami porcelanowymi opartymi na implantach Ankylos. Na siekaczach dolnych wykonano rekonstrukcje brzegów siecznych kompozytem Gradia Direct. Ostateczną odbudowę protetyczną poprzedziły przygotowania w zakresie leczenia zachowawczego, tj. higieny profesjonalnej, wybielania oraz leczenia kanałowego i tradycyjnego leczenia próchnicy z użyciem materiałów kompozytowych.

Stan przed leczeniem - zęby w zwarciu

Stan przed leczeniem – zęby w zwarciu

Korony i licówki porcelanowe oraz uzupełnienia typu inlay, onlay rekonstruujące podwyższone zwarcie - zęby w zwarciu

Korony i licówki porcelanowe oraz uzupełnienia typu inlay, onlay rekonstruujące podwyższone zwarcie – zęby w zwarciu


Faza chirurgiczna: lekarz stomatolog implantolog Beata Lipko-Leśniewska, lekarz stomatolog implantolog Magdadalena Żywicka
Protetyczna faza kliniczna: lekarz stomatolog implantolog Magdalena Żywicka
Leczenie kanałowe: lekarz endodonta Magdalena Karasińska
Przygotowanie, higiena, wybielaniehigienistka profesjonalna Agnieszka Czarny
Wykonawstwo laboratoryjne: Cerlab

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Napisano w Estetyczna, Galeria uśmiechu