Udostępnij na:

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe często przeprowadza się w zębach objętych już przewlekłym procesem zapalnym, który obejmuje tkanki otaczające korzeń zęba tj. kość i przyzębie.

chirurgiaJeśli po przeprowadzonym leczeniu kanałowym zdjęcie rentgenowskie ukazuje zmianę zapalną w kości lekarz podejmuje decyzję o resekcji wierzchołka korzenia zęba. Zabieg resekcji przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, przy niewielkim dostępie do kości po nacięciu dziąsła. Kość zostaje usunięta przy pomocy urządzenia Piezosurgery, które zabezpiecza kość przed przegrzaniem. Tkanka zapalna wokół wierzchołka korzenia jak i sam wierzchołek zostają usunięte. Kanał wstecznie jest uszczelniony materiałem dedykowanym do pracy w miejscu zwiększonej wilgotności o nazwie MTA, a następnie zaszywane jest dziąsło bardzo szczelnie i precyzyjnie, w niektórych przypadkach gdy zniszczenie kości jest bardzo duże przeprowadza się zabieg augmentacji kości tj. wypełnienie ubytku poresekcyjnego substytutem kości pochodzenia zwierzęcego lub nieorganicznego. W tych wypadkach również dziąsło szczelnie zostaje zaszyte.

bioossPo przeprowadzonym leczeniu kanałowym, zaleca się wykonywanie kontrolnych zdjęć rentgenowskich w zależności od stopnia zaawansowania procesów zapalnych co 3, 6, 12 miesięcy. Jeśli obraz radiologiczny potwierdzi cofanie się zmian zapalnych, ząb można zaliczyć do grona

URATOWANYCH PRZEZ NOWOCZESNĄ ENDODONCJĘ

 

twojbezpiecznywybor

 

 

Tagi: , , , , , , , ,
Napisano w Endodoncja - leczenie kanałowe, Stomatologia