Udostępnij na:

Letnia sesja Master of Oral ImplantologyLetnia sesja Master of Oral Implantology – Frankfurt

W dniach 25-27 czerwca odbyła się kolejna letnia sesja Master of Oral Implantology studiów podyplomowych we Frankfurcie na Uniwersytecie im. Wolfganga Goethego. Nasze studentki lekarz stomatolog implantolog Magdalena Żywicka oraz lekarz stomatolog implantolog Beata Lipko-Leśniewska uczestniczyły w tej sesji. Sesja ta była w całości poświęcona chirurgii szczękowo-twarzowej. Wspaniała organizacja ze strony uniwersytetu pozwoliła zapoznać się z obowiązującymi protokołami leczenia wad genetycznych w obrębie twarzoczaszki, rekonstrukcji utraconych tkanek w wyniku procesów nowotworowych jak również z rekonstrukcją tkanek twardych i miękkich po urazach mechanicznych.

Profesor Nentwig, nasz mentor i twórca systemu implantologicznego Ankylos po raz kolejny udowodnił swoje najwyższe kompetencje pedagogiczne i dał dowód najwyższej umiejętności przekazywania wiedzy. Wykłady i ćwiczenia z profesorem na temat rekonstrukcji defektów kostnych z użyciem autoprzeszczepów blokowych umożliwiły usprawnienie wyżej wymienionych technik stosowanych w naszej placówce.

Kolejny dzień przyniósł wykład i ćwiczenia praktyczne z Dr. Bernardhem Giesenhagenem autorem metody odbudowy defektów kostnych 3-D z jednoczesną implantacją, określaną jako technika Ring Graft.

Na zakończenie sesji przybył z Salzburga do uniwersytetu we Frankfurcie prof. Krenkel, twórca metody osteodystrakcji z użyciem śruby rzymskiej. Wspaniały, zapalony nauczyciel, kreatywny i wyjątkowo sympatyczny profesor zapoznał nas z własną metodą polepszania warunków kostnych z użyciem osteodystraktorów własnej konstrukcji.

Sesja ta, kolejny raz utwierdziła nas w przekonaniu, że dawka wiedzy, którą otrzymujemy na uniwersytecie we Frankfurcie jest ogromna i nie do przecenienia w naszej codziennej praktyce stomatologicznej.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Napisano w Aktualności stomatologiczne, Mistrzowie Implantologii