Najpierw małym nacięciem otwierana jest błona śluzowa nad kością szczękową. Następnie za pomocą małego wiertła przygotowywane jest łoże implantu. Następnie implant zostaje osadzony na stałe w łożu. Na zakończenie zszywana jest błona śluzowa. Zasadniczo wyróżnia się gojenie otwarte oraz zamknięte implantu.
Podczas gojenia otwartego, które stosowane jest w przypadkach bardzo dobrych warunków do implantacji oraz dużej stabilności pierwotnej, do implantu przykręcany jest gingivaformer, który od razu zaczyna kształtować girlandę dziąsłową. Zaletą tego typu gojenia jest brak drugiego zabiegu chirurgicznego tj. odsłonięcia implantu.
Gojenie zamknięte, stosowane jest w bardziej ryzykownych warunkach zastanych w jamie ustnej pacjenta. Wszczepiony implant zakrywany jest małą śrubą zakrywkową, a następnie dziąsło nad implantem jest zaszywane. Po okresie osteointegracji, implant zostaje odsłonięty podczas małego zabiegu chirurgicznego, a śruba zakrywkowa wymieniana jest na gingivaformer.
Podczas zabiegu, chirurg wraz z zespołem implantologicznym zadecyduje na podstawie warunków w jamie ustnej, która z metod gojenia będzie odpowiedniejsza w Państwa przypadku.
Gdy dziąsło wokół implantu jest wygojone i ukształtowane, instalowany jest łącznik, do którego następnie mocowana jest korona lub proteza zębowa.
Ważne.
Wszczepienie implantu wymaga małego zabiegu chirurgicznego, w trakcie którego implant zostaje zakotwiczony w kości.